Akcesoria samochodowe – jak dbać aby wyglądał jak z salonu

mycie-samochodu-3

Bez najmniejszego zwątpienia, każdy z nas chciałby żeby jego samochód był zawsze w jak najlepszym stanie wizualnym i technicznym, najlepiej w takim jakim jest zaraz po wyjeździe z salonu. Pachnący, nie zakurzony, nie powycierany i nie porysowany, dosłownie pachnący nowością. Upływ czasu, kolejne przejechane kilometry przebiegu, drobne przycierki czyli zwyczajna eksploatacja nie pomagają w utrzymaniu tego stanu rzeczy.

Chcąc zachować stan swojego auta w jak najlepszej kondycji, musimy zwyczajnie zacząć o niego dbać. Jednak aby efekt był salonowy, nie może to być pobieżne mycie i odkurzanie. Musi być to działanie przeprowadzone z dopieszczeniem najmniejszych i najdrobniejszych s

mycie-samochodu-2

zczegółów. Żeby wszystko to pracowało i wyglądało jak w szwajcarskim zegarku, należy dokładnie zająć się każdym elementem i żadnego nie pominąć. Samo odkurzanie czy wycieranie deski, musi być przeprowadzone z odpowiednią starannością, tak aby dotrzeć do każdego miejsca i nie pozostawiać niedoczyszczonych detali, które później psują cały włożony wysiłek i niweczą efekt końcowy. Ważne jest też stosowanie dobrych środków chemicznych.

Często używane przez nas tanie środki o marnej jakości czy inne popularnie i nagminnie stosowane środki, takie jak płyny do mycia naczyń, zamiast pomagać w utrzymaniu samochodu, jeszcze bardziej przykładają się do jego degradacji, a uzyskany za ich pomogą efekt jest niezwykle krótkotrwały.

W samochodzie, który świeżo co wyjechał z salonu, prócz błyszczącego lakieru bez najmniejszego nawet zadrapania i ryski, zwraca na siebie uwagę przede wszystkim czysta, nie pognieciona i pachnąca nowością tapicerka oraz nie wytarte plastiki. To na właśnie te trzy rzeczy zwracamy najczęściej uwagę, kiedy przychodzi nam kupić samochód z drugiej ręki lub zwyczajnie go oglądamy; są to elementy po których najbardziej widać wyeksploatowanie.

Wytarta gałka zmiany biegów i poprzecierana kierownica, błyszczące się z wytarcia i tłuszczu najczęściej używane przyciski i pokrętła, drobne ryski na lakierze, który już dawno stracił swój blask, czy pognieciona skórzana tapicerka.
Nikt nie chcę jeździć autem, które jest brzydkie i źle utrzymane. Rozwiązaniem jest podjęcie  samodzielnej próby ratowania sytuacji, która jednak może okazać się dla nas zbyt dużym wyzwaniem pod względem czasowym i finansowym.mycie-samochodu

Przeprowadzenie dokładnego czyszczenia samochodu, dla osoby bez wprawy, wymaga wielogodzinnego poświecenia, a do tego dochodzą jeszcze koszty specjalnych środków chemicznych, specjalistycznych urządzeń, których użyjemy raz na jakiś czas. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się oddanie samochodu w ręce specjalisty, który profesjonalnie zajmuje się czyszczeniem pojazdów, czyli tak zwanym detailingiem. Jak sama nazwa wskazuje, przedsiębiorstwa tego typu, zajmują się najmniejszymi detalami naszego samochodu.

Pozwoli to nam zaoszczędzić czas, ale także i pieniądze, które musielibyśmy wydać na własne przedsięwzięcie, a efekt nie byłby nawet zbliżony do tego, który oferowany jest przez profesjonalne zakłady.

Zakłady detailingowe korzystają tylko z profesjonalnej chemii i najwyższej jakości akcesoriów renomowanych producentów, między innymi takich jak: Tenzi, Karcher, ABDL, Gtechniq czy colorlock.
Dlatego efekty, które widoczne są po przeprowadzonych przez nich czynnościach, utrzymują się długo i widoczne są gołym okiem.

Tapicerki skórzane i materiałowe zyskują blask, ryski po profesjonalnym myciu i polerowaniu znikają z karoserii, a ona sama błyszczy się i jest łatwiejsza w utrzymaniu. Plastikowe elementy znów są czarne i wyglądają jak nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.