Chemia i kosmetyki samochodowe do polerowania auta

czyste auto

Dbanie o samochód to temat bardzo szeroki. Podstawową sprawą jest zadbanie o dobry stan techniczny. Najlepiej w miarę możliwości usuwać wszystkie usterki od razu i kontrolować pojazd nie tylko podczas wykonywania obowiązkowych przeglądów. Dzięki temu awarie nie skumulują się i nie powstanie bardzo poważny problem. Tak samo ważny jest wygląd zewnętrzny samochodu. Zadbany lakier pomimo upływu lat będzie nadal wyglądał estetycznie. By tak się stało, należy co jakiś czas dokonywać zabiegów auto detailingu – woskowania. Nie chodzi tu o proste czyszczenie na bezobsługowej myjni tylko o kompleksowe położenie warstwy ochronnej.

Przygotowanie do polerowania lakieru

Przed procesem woskowania warto zainwestować w inne usługi. Są to czynności, które przygotują auto do nałożenia warstwy wosku. Chodzi tu o dokładne wykonanie czyszczenia i polerowania.

Niezwykle ważnym początkiem przygotowania karoserii jest staranne umycie elementów przeznaczonych do polerowania. Pierwszym krokiem jest usunięcie wszelkich zabrudzeń z powłoki lakierniczej, które powstały w czasie eksploatacji samochodu. Po tym następuje kompleksowe czyszczenie z wykorzystaniem aktywnej piany. Wysuszone auto jest gotowe do rozpoczęcia polerowania.

Polerowanie samochodu przynosi wiele zalet. Pierwszą z nich jest przywrócenie autu połysku i zadbanego wyglądu zewnętrznego. Polerowanie usuwa szpetne rysy, zmatowienia oraz utlenione fragmenty lakieru. Czynność odbywa się najczęściej w 2-3 etapach. Jest to uzależnione od skali zniszczenia lakieru, a także ilości defektów do usunięcia. W starszych modelach aut pojawia się więcej miejsc z utlenionym lub zmatowionym lakierem.

woskowanie samochodu Szczecin

Quick detailer i wosk do auta – zalety woskowania

Bardzo ważnym elementem kosmetyki samochodowej jest dokładne woskowanie samochodu. Warto wymienić jego największe zalety:
• Powtarzające się, co jakiś czas woskowanie pomaga zachować lakier w świetnym stanie.
• Zmniejsza negatywne skutki działania warunków atmosferycznych na kondycję lakieru.
• Przyczynia się do zwiększenia łatwości w bieżącej pielęgnacji samochodu.
• Lakier zyskuje zabezpieczenie przed okresem zimowym.
• Woskowanie jest też zabezpieczeniem karoserii przed utlenianiem i procesem blaknięcia lakieru. Nałożenie warstwy ochronnej pomoże uchronić lakier przed powstawaniem rys i odprysków. Dzięki temu nie wytworzy się rdza w miejscach występowania ubytków lakieru.
• Łatwiejsze stanie się utrzymanie czystości karoserii.
• W czasie zimy auto zyska ochronę przed szkodliwym działaniem soli, którą posypywane są drogi.
• Powłoka lakiernicza samochodu będzie chroniona przed promieniowaniem UV.

Dokładne czyszczenie i woskowanie samochodu można wykonać samemu. Nie jest to jednak proste zadanie. Potrzebny jest specjalny sprzęt i preparaty. Warto więc zainwestować w odpowiednie kosmetyki samochodowe, a także maszynę polerską i specyfiki do polerowania i glinkowania lakieru, aby uzyskać jego odpowiedni wygląd.