Czy opłaca się kupować używane części do samochodu?
Części do samochodu, jakie udostępniają nam różne warsztaty i serwisy samochodowe, w znacznej większości są oryginalne. Jednak ze względu na zalety, jakimi cechują się części używane, coraz częściej możemy spotkać się z oferowaniem używanych części do samochodu. Główną zaletą takich elementów jest ich cena. Tańsze i nieco starsze alternatory lub zębniki, mogą posłużyć nam przez długi czas, pomimo ich wcześniejszego stosowania.
Obecnie, części używane do samochodów są szczególnie atrakcyjne dla niejednego kierowcy. Z kolei właściciele i pracownicy serwisów chętnie je zakupują. Dobrze działające części, mimo swojego ‘stażu’, mogą posłużyć jeszcze przez wiele lat.
Podsumowując – warto jest zaopatrzyć się w części zamienne do swojego samochodu. Różne są sytuacje, przez które poszczególne elementy mechaniczne mogą się popsuć, zużyć lub nieprawnie działać. Używane części zamienne stanowią tańszą, lecz równie dobrą alternatywę dla każdego z nas. Ich jakość wcale ni musi być gorsza. Warto chociażby wziąć pod uwagę fakt, iż właściciele warsztatów samochodowych i serwisów, oferują swoim klientom najlepsze dostępne części.
Rodzaje części dostępnych w serwisie
Wiele jest części mechanicznych do samochodu, jakie może zaoferować nam niejeden serwis samochodowy. Aby nasz samochód działał w pełni sprawnie, bardzo często musimy zaopatrzyć się w zupełnie nowe części. W warsztacie lub serwisie, mechanicy mogą nam nie tylko naprawić samochód, ale i wymienić zepsute lub zużyte elementy na nowe.
Najbardziej znane części zamienne do samochodów:
- Uzwojenia,
- Szczotki i szczotko trzymacze,
- Wirniki,
- Bieżnie,
- Tuleje
- Pokrywy alternatorów,
- Elektromagnesy,
- Zębniki.
Istnieje o wiele więcej elementów, jakie znajdują się w wyposażeniu każdego samochodu. Ich dostępność w niejednym serwisie samochodowym, pozwoli nam na szybką naprawę lub wymianę niedziałającej lub wadliwej części.
Stała sprzedaż wyżej wymienionych i innych części, jest dobrą opcją dla każdego kierowcy. W razie zepsucia się samochodu, zużycia się lub zniszczenia danej części, zawsze mamy możliwość przyjechania do warsztatu i wybrania zamiennej części.
Warto dodać, że w dobrym serwisie samochodowym będziemy mogli zaopatrzyć się zarówno w nowe, jak i używane części do samochodu.
Części używane a oryginalne – porównanie
Jak wiadomo, większość z nas preferuje stosowanie części oryginalnych do swoich samochodów, zwłaszcza jeśli nasze pojazdy zostały kupione dopiero niedawno. Jednak zarówno części zupełne nowe, jak i te używane, mają swoje zalety. Decydując się na używane części, możemy liczyć na bardzo niskie ceny. Warsztaty oraz serwisy samochodowe oferują najwyższej jakości produkty, przez co nie musimy martwić się, że części – pomimo tego, iż są używane – będą wadliwe.
Części używane do samochodów mogą pochodzić od znanych producentów – pracownicy warsztatu, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, będą mogli dopasować właściwe wirniki czy alternatory do naszej marki i modelu auta.
Główną zaletą części oryginalnych, jest ich nienaruszony i wręcz idealny stan. Nowe części prosto z półek sklepowych, bardziej przemawiają do właścicieli samochodów. Jednak warto pamiętać o tym, że cena takich części może być kilkukrotnie wyższa, niż koszt części używanych.
Poza tym, zakup części używanych, niekoniecznie musi oznaczać ich gorszą jakość. Czasem, nowe sprzęgła czy szczotki mogą się zepsuć po kilku tygodniach ich eksploatacji. Zależy to więc od przypadku. Niemniej jednak, opłaca się kupować części używane, zwłaszcza gdy chcemy sporo zaoszczędzić.
Skąd pozyskuje się części używane do samochodów? – Otóż, w większości przypadków, wszystkie powyżej wymienione elementy wyposażenia każdego samochodu, można pozyskać między innymi ze skupu aut. Właściciele samochodów, którzy oddają swoje auto do kasacji, mogą sporo zyskać, jeśli niektóre części samochodu są w pełni sprawne.
Popyt na używane części stale rośnie, przede wszystkim ze względu na ich niską cenę. Opłaca się więc kupić używaną część, zwłaszcza jeśli pierwotna cena oryginału jest kilkukrotnie wyższa.
Artykuł powstał dzięki współpracy z serwisem samochodowym Auto Elektro: http://www.alternator-rozrusznik.pl.
Dodaj komentarz