Czym wykonać korektę lakieru na samochodzie?

lakier po korekcie samochodu

Każdy właściciel auta chce, aby jego samochód prezentował się, jak najlepiej. By tak było, należy oczywiście regularnie poddawać go odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym. Przy czym sam lakier i zewnętrzna prezencja, to nie wszystko. Pojazd powinien przecież  być też zadbany w środku. Odkurzone, pachnące wnętrze, to podstawa! Jeśli wewnątrz nasz samochód będzie lśnił czystością, możemy w zabiegach pielęgnacyjnych iść dalej.

Mycie, woskowanie, a niekiedy nawet polerowanie. Gdy używamy samochód regularnie, ten systematycznie się brudzi – to oczywiste. Czyszczenie go i nakładanie wosku samochodowego sprawi jednak, że będzie on wyglądał, jak nowy. Polerowanie przyda się z kolei w sytuacji, gdy z jakichś powodów na karoserii zauważymy rysy. Nie wszystkie przetarcie wymagają bowiem wizyty u lakiernika. Z niektórymi możemy poradzić sobie sami.

Zabiegi pielęgnacyjne samochodu

Po pierwsze należy dokładnie usunąć z karoserii piach i brud, który się do niej przykleił. Dopiero, gdy samochód jest całkowicie czysty można przejść do jego mycia. Najlepiej zastosować wówczas aktywną pianę, szampon albo inny dobrej jakości środek czyszczący. Pamiętajmy, że na tym etapie używamy miękkiej gąbki. Unikajmy twardego włosa i szczotek. Dzięki dokładnemu myciu jesteśmy w stanie pozbyć się zabrudzeń, których początkowo nie zauważyliśmy. Kolejnym etapem jest już samo polerowanie. Zanim jednak do niego przejdziemy, musimy niektóre elementy auta zabezpieczyć.

Fiat

Idealny lakier po korekcie starego sportowego samochodu

Następnie za pomocą taśmy lakierniczej zakrywamy więc wszystkie plastikowe elementy karoserii. Jeśli używamy polerki rotacyjnej należy omijać wszystkie ranty i załamania auta. W przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do miejscowych przetarć. Pamiętać trzeba również, że porządną korektę lakieru nie da się osiągnąć za pierwszym razem. By efekt był w stu procentach zadowalający, musimy podejść do czynności co najmniej dwukrotnie. Najpierw usuwa najgłębsze rysy z lakieru, a dopiero później przechodzi do tych płytszych.

Poza tym, jak przy każdej innej czynności pielęgnacyjnej i przy polerowaniu potrzebne są oczywiście odpowiednie środki. Gdzie je kupić i na które się zdecydować? Zapoznajmy się z ofertą sklepu z prestiżowymi i najlepszymi jakościowo produktami.

Czym wykonać korektę lakieru?

Oferta sklepu fareclasklep.pl wydaje się w tej kwestii najbardziej kompleksowa. Punkt oferuje bowiem zarówno  środki polerskie, jak i akcesoria do polerowania. Co więcej, są to produkty do użytku zarówno na sucho, jak i mokro. Sprawnie posłużą się nimi profesjonaliści, ale i amatorzy. Same środki dzielą się z kolei na żele i pasty polerskie. Te drugie, to najwyższej jakości produkty. Świadczą o tym choćby efekty, które daje ich wykorzystanie. Dzięki nim polerowanie staje się szybkie, a jednocześnie dokładne. Pasta daje połysk i usuwa wszelkie ślady powstałe na skutek szlifowania. Poza tym, nie trzeba obawiać się dodatkowych rys.

Każdy klient z pewnością wybierze coś dla siebie, bo dostępne produkty oferowane są w różnej postaci i pojemności. Można dobrać do nich także gąbki mocno ścierne i gąbki polerskie, tak by stworzyć cały zestaw do polerowania.

Poza tym, zamówienie potrzebnych środków może odbyć się bez wychodzenia z domu. Jest to spora oszczędność czasu i pieniędzy. Wszystkie potrzebne, szczegółowe informacje na temat danych preparatów znajdziemy też zaraz przy ich ofercie i zdjęciu. Internetowe zakupy prestiżowych środków czyszczących do auta nigdy nie były prostsze!