Gdzie można kupić symulator tachografu?

samochód ciężarowy z tachografem

Jeżeli posiadamy pojazd, którego instalacja wymaga sygnałów wytwarzanych przez tachograf, a nie potrzebujemy samego urządzenia, możemy zastanawiać się jak rozwiązać ten problem. Jednak wbrew pozorom takie sytuacje zdarzają się dość często i na rynku pojawiły się rozwiązania, które pozwalają rozwiązać tą zagwozdkę – to symulatory tachografu.

Czym jest symulator tachografu?

Symulator tachografu to niezwykłe urządzenie, które powstało w odpowiedzi na potrzeby klientów. Jest on wykorzystywany w pojazdach, które wymagają sygnałów wytwarzanych przez tachograf. Nie zawsze wtedy niezbędne jest używanie samego tachografu. Często właściciele nie chcą go instalować, jeżeli nie jest to obowiązkowe. W takich sytuacjach możemy zakupić symulator tachografu.

To niezwykle przydatne urządzenie może wysyłać do instalacji pojazdu odpowiednie sygnały, takie jak wysyłałby normalny tachograf. Dzięki czemu z jednej strony my nie musimy martwić się zakupem takiego urządzenia, a w naszym pojeździe system działa bez problemu.

Symulator tachografu to idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy nie ma potrzeby korzystania z tachografów, ale urządzenia pokładowe wymagają do prawidłowego działania sygnałów prędkości i odległości generowanych przez tachograf, na przykład: prędkościomierzy cyfrowych, pulpitów nawigacyjnych lub komputerów pokładowych.

Jaki działa symulator tachografu?

Symulator tachografu może wysyłać bardzo wiele sygnałów. Przykładem może być tu model DTCOSIM, który może wysyłać aż 5 różnych sygnałów. Wysyła on Vimp, 4imp/m, k-line, sygnały magistrali CAN oraz sygnał zerowej prędkości. Co więcej przez odpowiedni interfejs CAN możemy odczytać bardzo wiele informacji. Tutaj sprawdzimy prędkość pojazdu i przejechany przez niego dystans. Jest również mamy możliwość zweryfikowania daty i godziny przejechania danej trasy. Możemy też zdecydować się na interfejs k-line, w którym znajdziemy dane o dacie i godzinie przejechania danej trasy oraz o jej długości. Instalacja symulatora tachografu w samochodzie jest niezwykle prosta. Wystarczy podłączyć odpowiednie wtyczki, A, B i D do gniazd symulatora. Musimy też zainstalować fizycznie sam przyrząd. Właściwie wygląda to praktycznie identycznie jak w przypadku zwykłego tachografu.

Specyfikacja techniczna symulatora tachografu

Przed zakupem symulatora tachografu zawsze powinniśmy sprawdzić jego specyfikację techniczną. Dzięki temu zyskamy pewność, że będzie on prawidłowo współpracował z naszym pojazdem.

Standardową specyfikację techniczną możemy omówić na modelu DTCOSIM. Może on być zasilany prądem 12 lub 24 V, więc mamy tutaj dwie możliwości. Co więcej poziom poboru prądu w tym urządzeniu kształtuje się na poziomie 40 mA. Jeżeli chcemy ustawić stałą „k” dysponujemy zakresem od 4 000 do 64 000 imp/km. Powinniśmy też wiedzieć, że napięcie zasilenia przetwornika drogi wynosi w nim 8 V.

Zwróćmy też uwagę na sygnały wyjściowe omawiając poszczególne ich rodzaje. Najpierw omówmy sygnał prędkości, czyli v-impuls, który obsługują styki B6, B7 oraz D3. Za sygnał drogi, czyli 4 imp/m, odpowiada styk B8. Sygnał zerowej prędkości komunikuje się ze stykiem D8, sygnał magistrali CAN jest powiązany ze stykami A4 oraz A8. Sygnał k-line powiązany jest ze stykiem D7.

cieżarówka

Gdzie kupić symulator tachografu?

Kiedy chcemy kupić symulator tachografu musimy zdecydować się na firmę, która ma szeroki asortyment i zna się na tachografach. Bardzo ważne jest też wybranie sklepu, który działa w oparciu o zezwolenie Głównego Prezesa Urzędu Miar w Warszawie, takiego jak Kajtech Tachografy. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasz sprzęt będzie funkcjonował prawidłowo.

Firma Kajtech stawia na profesjonalizm i zawsze troszczy się o zadowolenie swoich klientów. Specjaliści z tego sklepu z przyjemnością zarekomendują nam najlepsze rozwiązania i doradzą jakie produkty najlepiej zaspokoją nasze potrzeby. Jednocześnie dzięki konkurencyjnym cenom i błyskawicznej realizacji zamówień to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku.