Jak dbać o karoserię auta?

Badania pokazują, że przy wyborze auta kierujemy się głównie jego wyglądem zewnętrznym. Zachowanie odpowiedniej kondycji karoserii auta oraz innych podzespołów jest bardzo ważne, ponieważ pozwala ono na o wiele dłuższe cieszenie się niezmienionym stanem i ewentualną sprzedaż pojazdu w korzystniejszej dla nas cenie.

Brak zachowania odpowiednich środków pielęgnacji może skutkować szybkim zużyciem i uszkodzeniem karoserii, a usługi lakiernicze są kosztowne i nie zawsze gwarantują uzyskanie oczekiwanych efektów. Na szczęście szybko rozwijająca się auto kosmetyka sprawia, że mały kosztem możemy odpowiednio zakonserwować auto i przyczynić się do poprawienia jego wyglądu.

Asortyment sklepów z kosmetykami samochodowymi jest cały czas poszerzany o nowe pozycje od czołowych producentów, co sprzyja jeszcze bardziej kompleksowej pielęgnacji wielu podzespołów auta. Chemia samochodowa jest kierowana do posiadaczy zarówno starych jak i nowych aut, ponieważ każdy pojazd wymaga odpowiednich środków, które przyczynią się do przedłużenia jego żywotności. Wielu właścicieli samochodów narzeka na pojawiające się na powierzchni karoserii rysy.

Lakier jest delikatną farbą, która nie jest w pełni odporna na działania sił zewnętrznych. Wystarczy drobne otarcie, aby na pojawiły się mikro rysy, przez które auto prezentuje się niekorzystnie, gdy padają na nie promienie słoneczne. Na szczęście na naszym rynku pojawiają się politury, czyli substancje wypełniające rysy i nadające blask całej karoserii. Wystarczy nałożyć wosk za pomocą miękkiej, piankowej ściereczki i poczekać, aż preparat wyschnie. Następnie wystarczy wypolerować powierzchnię mikrofibrą, aby uzyskać efekt pięknego połysku.

black-and-white-car-vehicle-vintage

Zabrudzenia dachów cabrio

Ze sporym problemem walczą właściciele kabrioletów, gdyż materiałowe dachy składane radzą sobie słabo z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Niezwykle ciężko jest dokładnie umyć tak dużą powierzchnię, więc należy stosować specjalne kosmetyki samochodowe.

W specjalistycznych sklepach dostępne są środki czystości, które są produkowane specjalnie z myślą o właścicielach kabrioletów. Produkty zawierają substancje, które są w stanie usunąć nawet najcięższe zabrudzenia, takie jak np. ptasie odchody.

Kosmetyka samochodowa dostępna w obecnych czasach pozwala na osiągnięcie naprawdę dobrych efektów. Przy doborze odpowiednich preparatów warto skontaktować się ze specjalistami, którzy dobiorą odpowiednie środki i podpowiedzą, jak należy zaaplikować płyn na powierzchnię.

Ochrona felg

Auto kosmetyka pozwala także na pełną ochronę felg samochodowych. Felgi są narażone na zabrudzenia i otarcia, dlatego warto zastanowić się nad zakupem odpowiednich preparatów, które pozwolą na ich zabezpieczenie.

Bardzo skuteczną metodą ochrony są powłoki kwarcowe, które po nałożeniu na felgę działają zabezpieczająca nawet przez kilka miesięcy.

Produkt chroni felgę m.in. prze wilgocią, korozją oraz pyłem z klocków hamulcowych.