Jak dbać o klimatyzację?

odgrzybianie klimatyzacji

Samochód to dla wielu z nas wygodny środek lokomocji. W ciągu roku spędzamy w nim wiele godzin. Wyjazd do pracy, na zakupy czy wakacje to codzienność. Nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowanie bez własnego transportu. Ważnym jest, aby dbać o nasze auto, dokonywać bieżących napraw, dzięki temu posłuży nam dłużej. Sprzątanie wnętrz też jest niezwykle istotne. Jednym z jego elementów, o którym warto pamiętać to odgrzybianie klimatyzacji, korzystamy z niej latem chłodząc się, lub w zimie utrzymując przyjemną temperaturę. Jeśli się zepsuje, poruszanie się samochodem może nie być już tak przyjemne.

odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja w dzisiejszych samochodach to już standard nikt z nas nie wyobraża sobie podróży bez tego udogodnienia. Niestety nieprawidłowe użytkowanie czy serwisowanie może narazić nas na ogromne koszty. Mówimy tu nie tylko o kosztach finansowych, które poniesiemy podczas naprawy, ale również tych zdrowotnych. Jeśli my lub nasi bliscy są alergikami to grzyby i mikroorganizmy, które mogą rozwinąć się w klimatyzacji stanowią dla nas zagrożenie. Kolejnym nieprzyjemnym problemem może być brzydki zapach. Powoduje to niemały dyskomfort w podróży. Dlatego też warto wynająć w profesjonalną firmę, która pomoże nam zająć się autem.

Kiedy i jak zadbać o klimatyzację?

Chcąc uniknąć kłopotów klimatyzację należy odgrzybiać minimum raz w roku, a jeszcze lepiej dwa razy wiosną i jesienią. Oszczędzi nam to czasu i pieniędzy na drogie naprawy. Istnieje kilka metod, które pozwolą nam zadbać o nasz samochód. Najtańszą z nich jest metoda piankowa możemy wykonać ja samodzielnie. Preparat w spray-u należy rozpylić na parownik, niestety nie jest to idealny sposób gdyż preparat nie dociera we wszystkie zakamarki instalacji. O wiele skuteczniejsza jest metoda ultradźwiękowa – chemiczna, przy pomocy specjalnego urządzenia i odpowiednich preparatów możemy pozbyć się grzybów i nieprzyjemnych zapachów. Wykonać to możemy w wyspecjalizowanych firmach. W takich miejscach dostępne jest również odgrzybianie ozonem, specjalne urządzenie nie potrzebuje żadnych środków chemicznych.

Podsumowanie

Korzystając z komfortu, jaki daje klimatyzacja należy pamiętać o corocznym odgrzybianiu. Pozwoli to na bezpieczne i przyjemne chłodzenie podczas letnich upałów. Reakcje alergiczne, które mogą wystąpić u uczulonych to ogromny kłopot. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnych myjni samochodowych, unikniemy kosztów leczenia i napraw spowodowanych niedbalstwem. Możemy również sami wykonać proces odgrzybiania, ale korzystając z najtańszego sposobu nie mamy stuprocentowej gwarancji a zakup profesjonalnego urządzenia to nie mały wydatek, który zwróci się dopiero po dłuższym czasie. Kompleksowe usługi kosmetyczne zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort użytkowania klimatyzacji.