Jak wygląda import motocykli z USA?

motocyklista na krętej leśnej drodze o zmierzchu

Możliwość sprowadzenia motocyklu zza granicy sprawia, że decydując się na zakup możemy wybierać spośród znacznie większej oferty. Bardzo często w przypadku ograniczania się tylko do polskich ofert zakup używanego, konkretnego modelu motocyklu byłby niemożliwy.

Obecnie bardzo wiele osób podejmuje decyzje odnośnie sprowadzenia sprzętu z USA. To właśnie w Ameryce Północnej rynek motocyklowy jest bardzo rozwinięty dlatego nie brakuje osób, które wystawiają na sprzedaż ciekawe, bardzo często niedostępne nigdzie indziej modele. Pragnąc zakupić motocykl zza oceany koniecznie należy zastanowić się czy zrobić to samodzielnie czy skorzystać z oferty firm zajmujących się ich importem.

chopper na tle zachodzącego słońca

Samodzielny import motocykli z USA – jak to zrobić?

Samodzielny import motocykli jest możliwy pod warunkiem, że sami znajdujemy się w Ameryce. Wiele osób wykorzystuje wakacje aby przy okazji szybko nabyć wymarzony sprzęt. Oferty sprzedaży motocykli znajdziemy na wielu stronach internetowych  np. craiglist.com, yakaz.com czy ebay.com.  Koniecznie należy zwrócić uwagę na przeszłość motocyklu i jego parametry. Pamiętajmy również, że podane ceny są orientacyjne, zwłaszcza że Amerykanie bardzo często ulegają negocjacją odnośnie opuszczenia kwoty. Ponadto niższa cena przekłada się na niższą opłatę celną, dlatego warto jasno stawiać warunki. Kolejnym etapem jest umówienie się na spotkanie z właścicielem motocyklu. Warto wcześniej przygotować umowę kupna-sprzedaży czyli „Bill of Sale”. Jeśli zakup powiedzie się niezbędny jest również dokument „Cetification of Title” czyli certyfikat własności, który powinien przekazać nam właściciel. Posiadając już motocykl i odpowiednie dokumenty następuje moment, w którym musimy przygotować sprzęt do wysyłki. Jest to znacznie łatwiejsze dokonując zakupu w pobliżu wschodniego wybrzeża gdzie funkcjonuje wiele firm spedycyjnych. W wybranej przez nas firmie musimy pozostawić umowę kupna-sprzedaży, która zostanie do nas odesłana po weryfikacji wraz z rachunkiem za transport. Dokument ten będzie wykorzystywany przy ocleniu motocyklu w Polsce. Aspektami związanymi z opłatami celnymi warto zlecić profesjonalnej agencji celnej.  Motocykl będziemy mogli odebrać z magazynu, zazwyczaj w Gdyni gdzie znajduje się najwięcej portów. Konieczne jest również poniesienie kosztów związanych z rozładunkiem.

motocykl w stylu minimalistycznego retro

Jeśli masz na oku upragniony motocykl z USA i nie wiesz jak się zabrać za logistykę sprowadzenia go do kraju, serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z http://www.mankar.international.

Import motocykli z USA- jak wygląda współpraca z profesjonalną firma?

Mimo, że ilość prosperujących firm, które zajmują się importem motocykli z USA jest bardzo duża większość z nich działa bardzo podobnie. Pierwszym etapem jest oczywiście znalezienie odpowiadającego motocyklu z USA. Klient może samodzielnie znaleźć interesujący go sprzęt lub skorzystać z pomocy danej firmy. Motocykli można szukać na zagranicznych stronach, które zajmują się tego typu aukcjami i licytacjami lub na ogólnych witrynach ogłoszeniowych. Po podjęciu wyboru przedsiębiorstwo posiadające przedstawiciela za granicą dokładnie sprawdza dany motocykl. Niekiedy możliwe jest skorzystanie z pomocy rzeczoznawcy, który dokładnie oceni stan sprzętu. Jeśli klient wciąż jest chętny na zakup firma w jego imieniu dokonuje zakupu. W kolejnym etapie klient musi opłacić zakup oraz koszty związane z transportem motocyklu do Polski. Przedsiębiorstwo w tym momencie zajmuje się bezpiecznym transportem sprzętu, dokonując m.in. odprawy celnej również w imieniu klienta. Motocykl dociera ostatecznie do siedziby firmy, gdzie możliwe jest jego odebranie. Wiele przedsiębiorstw za dodatkową opłatą umożliwia transport we wskazane przez zamawiającego miejsce. Klient odbiera motocykl wraz z gotowymi dokumentami do rejestracji. Decydując się na skorzystanie z profesjonalnej firmy zajmującej się importem motocykli nie musimy zajmować się wieloma aspektami prawnymi i logistycznymi, co znacznie ułatwia cały proces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.