Jak wynająć samochód na lotnisku?

Wiele osób planujących wakacje za granicą zastanawia się jak i czym będą się poruszać w nowym, obcym kraju lub mieście. Często rezygnują z odległych destynacji i udają się prywatnymi samochodami, bo tak jest dla nich wygodniej. Naprzeciw takim problemom wychodzą wypożyczalnie samochodów.

Coraz więcej wypożyczalni otwiera się na lotniskach. Takie rozwiązanie jest doskonałe dla osób, które nie chcą swoich wakacji i czasu, marnować w publicznych środkach transportu. Jest to problematyczne zwłaszcza przy małych dzieciach i dużej ilości bagażu. Być może już kiedyś mieliście okazję poczuć jaka beztroska jest przesiadka bezpośrednio z samolotu do auta czekającego na parkingu przy lotnisku we Wrocławiu. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się przekonać, to musicie wiedzieć, że podstawienie samochodu na lotnisko to najszybszy i najbardziej komfortowy sposób podróżowania w dzisiej14szych czasach.

Po wyjściu z samolotu masz już samochód, którym możesz się poruszać, gdzie tylko chcesz. Podpisanie umowy i innej papierologii to tylko chwila, dzieląca Ciebie od komfortowej jazdy nowym, wypożyczonym samochodem. Wszystkie auta są serwisowane, więc nie trzeba się martwić o ich stan techniczny.

Co zrobić, aby wypożyczyć samochód na lotnisku?

Do wynajęcia pojazdu wymagany jest dowód osobisty i prawo jazdy, w celu podpisania umowy. Najważniejsze jest jednak to, jak kierowca w obcym mieście będzie się czuł za kierownicą. Dodatkowy stres z prowadzeniem pojazdu w innym kraju może być niebezpieczny.

Wynajęcie i podróżowanie to głównie elastyczność i oszczędność czasu. Nie ograniczają nas żadne rozkłady jazdy, przez co można dynamicznie podróżować, robić przerwy i postoje, kiedy tego potrzebujemy. Wynajem samochodu jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy zwiedzić i zobaczyć wiele miejsc.

Volvo VIN

Jakie warunki trzeba spełnić?

Po pierwsze każdy kierowca musi przedstawić nam swoje prawo jazdy oraz dowód tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Często wymagana jest karta kredytowa (jeśli wypożyczasz luksusowy samochód, możliwe, że zażąda się nawet dwóch). Ważne, aby pamiętać, że musi być ona ważna przynajmniej do momentu planowanego zwrotu samochodu.

Minimalnym wiekiem kierowcy dopuszczalnym jest 21 lat. Kryterium to różni się w zależności od wypożyczalni. Dla wyższych klas samochodów może być to także 23 lub 25 lat. Firmy specjalizujące się w wynajmowaniu samochodów, gwarantują całodobową pomoc Assistance, w razie wypadków lub innych zdarzeń.

Czy można wyjechać wynajętym samochodem za granicę?

Ogólną zasadą jest zgoda na wyjazd wypożyczonym samochodem poza granice Polski, trzeba jednak przy tym przestrzegać określonych warunków. Przede wszystkim, należy przed wyjazdem poinformować wypożyczalnię o takich planach. Większość wypożyczalni pozwoli na opuszczenie granic kraju. W niektórych wypożyczalniach przekraczanie samochodem granic jest zabronione lub wymaga dopłaty.