Podstawowe elementy znajdujące się w kabinie tira

tachograf

Oprócz wiadomych elementów, jakie muszą znajdować się w kabinie tira – czyli fotel, kierownica, mechanizm i tego typu rzeczy, kierowca najczęściej zaopatrza się w nawigację GPS. Jest to element, który umożliwi nam dojechanie w odległe miejsce, w którym nigdy nie byliśmy.

 Dodatkowo kierowca tira powinien posiadać radio, by móc być na bieżąco ze wszystkimi informacjami z kraju oraz z terenu, w którym się aktualnie znajduje. W radiu bowiem możemy uzyskać szereg cennych informacji o remontach, objazdach czy wypadkach, które mogą utrudnić lub wydłużyć naszą trasę. Ważne jest również urządzenie znane pod nazwą wideo rejestrator.

Coraz więcej kierowców, nawet zwykłych aut, decyduje się na zakup kamery do swojego samochodu. Pozwala to na zarejestrowanie każdego wydarzenia, które ma miejsce na drodze.

 Znacznie rzadziej kierowcy zaopatrują się w wykrywacz radarów. Ważne jest, by wszelkie urządzenia i przedmioty znajdujące się w każdej kabinie tira, były legalne oraz bezpieczne. Wyposażenie tira bowiem ma za zadanie zapewnić kierowcy bezpieczne i sprawne pokonywanie odległości. Obowiązkowym wyposażeniem tira jest również tachograf. Urządzenie to rejestruje w czasie rzeczywistym przejechaną przez kierowcę drogę, prędkość, okresy jazdy, i odpoczynku. Dzięki temu urządzeniu można określić czy dany kierowca przestrzega przepisy ruchu drogowego.

Warto również wiedzieć, że wszelkie elementy w kabinie tira przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa na drodze, szczególnie na autostradach.

Domowe wyposażenie tira

Warto wiedzieć, że wciąż istnieją i są produkowane kabiny, których wyposażenie może przypominać dom. Są to kabiny projektowane specjalnie dla tych kierowców, którzy w trasie spędzają tygodnie, a nawet i miesiące. Najczęściej kierowcy ci wyruszają w bardzo odległe trasy, gdzie trudno o postój.

W czasach, gdy transport z Bliskim Wschodem dość szybko i prężnie się rozwijał, zaczęto korzystać z tirów na masową skalę.

Lata od 60. do 80. to czas, gdzie rozpoczął się transport za pomocą tirów. Dzięki temu producenci ciężarówek mieli szansę zaoferować coraz to nowsze i lepsze rodzaje kabin.

Powstały więc kabiny tira wewnątrz których znajdowały się łóżka, kuchenki gazowe, zlew, mini toaleta, lodówka oraz inne przydatne elementy wyposażenia domu. Dzięki takiej opcji kierowcy tirów są w stanie radzić sobie sami w najtrudniejszych warunkach.

 

Dodatki i ozdoby w TIRach

Osoby, które pełnią funkcję kierowcy tira, najczęściej w taki sposób urządzają samochód, żeby czuć się w nim prawie jak w domu. Długie godziny spędzane za kółkiem, wyjazdy za granicę i długa nieobecność w domu i przy bliskich, najczęściej jest powodem, dla którego kierowcy tirów zamieszczają w nim przedmioty związane z bliskimi. Znaczna większość wszystkich kierowców tirów ozdabia swoje samochody. Jest to nieodłączny element każdego kierowcy tira, zwłaszcza zawodowego.

Dlatego tak często mamy okazję zauważyć kolorowe flagi, kostki, mini rejestrację zaraz za oknem, na której widnieje imię kierowcy itp. mnóstwo jest dodatków, które zakupują kierowcy do przyozdobienia swojego samochodu. Takie ozdoby mogą również stanowić zdjęcia, obrazki itp.

Wpis powstał dzięki firmie Kajtech: http://www.sklep.kajtech.pl