Wypożyczalnie samochodów – na co uważać, wynajmując samochód?

Sposoby na wypożyczanie aut

Obecnie na naszym rynku działa wiele wypożyczalni samochodów. Ich oferty są zróżnicowane i nie warto wybierać pierwszej, jaka się nam natrafi w trakcie poszukiwań. Czym więc powinno kierować się przy wyborze auta, na co najbardziej zwrócić uwagę i jak załatwić formalności? Oczywiście tak, aby zyskać najwyższa korzyść i wygodę.

Kto wynajmie auto, a kto nie?

Auto może być wypożyczone przez niemal każdego, ale oczywiście istnieją pewne warunki, które mogą uniemożliwić wypożyczenie auta lub zwiększyć cenę jego wynajmu. Wypożyczalnie samochodów posiadają różne wymogi i zasady, dlatego koniecznie należy wszystko dokładnie przeanalizować. Przykładowo, niektóre wypożyczalnie nie wynajmują aut osobom poniżej 21 roku życia lub kierowcom z mniej niż 2-letnim doświadczeniem.

Wypożyczalnie aut walczą o klientów

Decydując się na konkretną wypożyczalnię samochodów, na ogół osoby kierują się przede wszystkim względami finansowymi, czyli ceną za wynajęcie samochodu. Oczywiście jest to bardzo istotne kryterium, jednak nie wszyscy klienci zdają sobie sprawę, że obiecany koszt wynajmu aut jest tylko chwytem marketingowym, który ma na celu zainteresować ofertą. Kiedy już zdecydujemy się na samochód, często okazuje się, że cena nie jest tak niska jak w reklamie. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przestudiować ofertę przed wynajęciem auta. Liczne promocje i rabaty mogą wpłynąć na obniżenie kosztów, zwróćmy jednak uwagę na dodatkowe opłaty takie jak przykładowo ubezpieczenie, dzienny limit kilometrów, koszt odstawienia auta w inne, wybrane miejsce.

Jeżeli wybierzemy już wypożyczalnię samochodów i zdecydujemy się na konkretne auto, musimy podpisać umowę z firmą. Istotnym jest, aby bardzo dokładnie prześledzić warunki umowy, a jeśli coś budzi nasze wątpliwości koniecznie powinniśmy zapytać. Umowa jest wiążąca, a po jej podpisaniu będziemy zobowiązani do przestrzegania wszystkich zawartych tam warunków.

Samochód do wypożyczenia

Odbieranie i oddawanie samochodu

Odbierając pojazd z wypożyczalni, należy szczególnie przyjrzeć się jego stanowi technicznemu, obejrzeć go dokładnie i zgłosić pracownikowi firmy wszelkie rysy, otarcia i usterki. Warto także sprawdzić ilość zatankowanego palowa. Na ogół wypożyczalnie przekazują klientowi samochody z pełnym bakiem, lepiej jednak sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości.

Natomiast oddając pojazd pamiętajmy, że musimy zwrócić go w takim samym stanie, w jakim go odebraliśmy. Jeżeli wypożyczalnia przekazała nam pojazd z pełnym bakiem, musimy zatankować samochód przed jego oddaniem. Dzięki temu możemy uniknąć niepotrzebnych opłat. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby zwrócić auto w ustalonym czasie i miejscu. Wypożyczalnie na ogół naliczają wysokie kary za opóźnienia, ale umożliwiają zwrot pojazdu nie tylko w swojej siedzibie, ale również w dowolnie wybranym miejscu, co często jest dużym atutem.

Jeżeli planujemy skorzystanie z usług wypożyczalni aut, to warto przejrzeć oferty zarówno dużych, sieciowych wypożyczalni, jak i tych małych. Należy porównać ceny, wybór samochodów oraz wszelkie dodatkowe usługi. Przed wynajęciem auta pamiętajmy o dokładnym przestudiowaniu umowy. Dzięki temu unikniemy wszelkich ukrytych kosztów, a wynajęcie auta będzie jedynie przyjemnością.


Wypożycz Skodę Fabię już za 69 złotych za dzień

Przejedź się luksusową Skodą Superb już za 145 złotych za dzień

Odwiedź stronę Argrent.pl by poznać detale!