Zawód kierowca C+E – jak szukać pracy?

schnaider group wrocław

Zatrudnianie kierowców C+E jest dziś szczególnie wzmożone. Wiąże się to z powstawaniem coraz to nowszych firm i ich rozrostem. Przedsiębiorstwa działają na większą skalę, przez co wzrasta zapotrzebowanie na nowych pracowników. Firmy mogą działać na terenie danego regionu, kraju lub za granicą. Dużo zależy od branży. Często, kierowcy C+E są poszukiwani w firmach, które zarządzają siecią supermarketów lub sklepów czy salonów kosmetycznych. Dostarczanie towaru jest znane w całym handlu.

Kierowcy C+E mają różne obowiązki, z czego głównym jest dostarczanie towaru w wyznaczone miejsce. Dość często, można spotkać się z dodatkowymi wymaganiami i uprawnieniami jakie gwarantują zatrudnienie na danym stanowisku. Uprawnienia na wózki widłowe do rozładowania towaru, to najczęstszy rodzaj uprawnień, jakie pracodawcy wymagają od kierowców. Są one szczególnie przydatne wtedy, gdy kierowca dostarcza towar bezpośrednio do klienta (np. meble, sprzęty RTV i inne).

Portale TSL

Szukanie zatrudnienia w branży TSL jest dziś o wiele prostsze niż kiedyś. Głównym źródłem informacji jest obecnie Internet. Portale TSL (m.in Opinia-Spedycje.pl) są stronami informacyjnymi, blogami lub forami, na których możemy uzyskać wiele informacji. Na forach wypowiadają się użytkownicy, którzy mieli doświadczenia z różnymi firmami TSL. Często, na forum pojawiają się pytania odnośnie zarobków, warunków zatrudnienia i zakresu obowiązków w danej firmie. Odpowiedzi osób doświadczonych, mogą skierować nas na właściwe tory. Wiele jest bowiem firm, które według wieli mogą płacić zbyt mało, nie wywiązywać się z umów itp. Dzięki wypowiedziom użytkowników, możemy wiedzieć, gdzie unikać zatrudnienia.

Z drugiej strony, możemy uzyskać także informacje o firmach, w których warto się zatrudnić. W całej Polsce oraz za granicą jest wiele wolnych wakatów. Kierowcy C+E często decydują się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy. W polskich firmach, możliwe jest otrzymanie zlecenia, podczas którego konieczny jest wyjazd za granicę na kilka dni lub tygodni.
Oprócz tego, użytkownicy na portalach TSL mogą wystawiać opinie. Firmy, w których pracowali użytkownicy, mogą być więc polecane lub też odradzane. Istnienie portali TSL pozwala nam dowiedzieć się, gdzie warto aplikować.

Często, na portalach TSL możemy również znaleźć ogłoszenia pracy z całej Polski lub Europy. Warto pamiętać, że strony poświęcone tej tematyce przeglądają nie tylko kierowcy tirów, ale i pracodawcy. Dzięki temu, mogą oni dowiedzieć się, w jaki sposób oceniana jest ich firma i warunki zatrudnienia.

pax logistics katowice

Charakter pracy kierowcy C+E

Praca kierowcy C+E jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca. Osoba, która kieruje tirem, mającym dwie przyczepy, odpowiada nie tylko za sam samochód, ale i za towar, jakie jest transportowany. Poza tym, kierowca jest zobowiązany do dostarczenia kompletnego towaru w ‘jednym kawałku’ i na czas. Wyżej wspomniane dodatkowe uprawnienia tylko dodają odpowiedzialności kierowcy.

W przypadku, gdy chcemy znaleźć lepszą pracę na tym stanowisku, warto wcześniej dowiedzieć się, jakie firmy zagwarantują nam odpowiednio wysokie wynagrodzenie. Istotne są również warunki, na jakich zostaniemy zatrudnieni. Dość trudno jest się tego dowiedzieć, rozmawiając z przedstawicielem danej firmy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest aktywny udział w dyskusjach na forum. Warto również czytać wszelkie artykuły odnośnie zmian i warunkach, jakie panują w Polsce i za granicą. Wielu doświadczonych kierowców C+E, często woli wyjechać za granicę do pracy, do czego też zachęcają niektórzy użytkownicy forum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.